IPB

Dobrodošao Gost ( Prijavi se | Registracija )

Smartor Site

Reply to this topicStart new topic
> Slicnosti I Razlike, (medju nasom djecom)
mala t...
post Sep 5 2016, 12:26 PM
Post #1

Grupa: Vise od 30 postova
Br. poruka: 104
Registrovan/a: 3-April 12
Korisnik br: 134,968

Dve godine je razlika medju mojim djecacima.Maleni obozava brata,njemu najljepse osmjehe poklanja,dok je M.malo ljubomoran.Sto je razumljivo jer sada nas djeli sa bratom.Kako se slazu vasa djeca?Koliko su razliciti a opet slicni...U zelji da se druzimo i dalje...Ja zapoceh vi nastavite... (IMG:style_emoticons/new/sign05.gif)
Go to the top of the page

+Quote Post
Tweety
post Sep 6 2016, 05:56 AM
Post #2

Porodica Tockalovic

Grupa: 500 poruka
Br. poruka: 20,193
Registrovan/a: 29-November 04
Mesto: Beograd
Korisnik br: 113

2 minuta je razmak između rođenja moje dece.
Razlika među njima se može meriti godinama.
Kaća građom liči na mene (stamena žena) i s obzirom da je devojčica već ozbiljno gazi pubertetom. Oduvek je bila nekako svoja, zrela, ekstrovertna, komunikativna, ozbiljna, znala je šta hoće i u tome istrajavala.
Marko - samo mu još pelene nedostaju da bude prava beba. Za glavu sitniji od Kaće, nezreliji, bebast, neodlučan, povučen, oprezan do besvesti, sve pet puta meri pre nego što počne da razišlja da preseče ....

Kad se slažu - funkcionišu savršeno. Kao pravi dobro uigran tim, kada se ne slažu - ne slažu se za sve pare (IMG:style_emoticons/new/icon_mrgreen.gif)
Kaća oseća svaku Markovu tugu. Ne reaguje ukoliko nije neka ozbiljna drama koja ga zaista potresa, a kad se desi da je nešto ozbiljno, nema nežnijeg bića od nje. Odmah skače da mu bude podrška.
On je njakavi drekavac koji se i dalje dere za sve emocije koje ne ume drugačije da ispolji. Voli Kaću, ponaša se kao i svaki desetogodišnji dripac, ali ako joj je učinjena neka nepravda - njega boli više nego nju ...

+Quote Post
lola
post Sep 6 2016, 06:46 AM
Post #3

Br. poruka: 2,019
Registrovan/a: 26-November 04
Mesto: london
Korisnik br: 107

QUOTE(Tweety @ Sep 6 2016, 08:56 AM) *
2 minuta je razmak između rođenja moje dece.
Razlika među njima se može meriti godinama.
Kaća građom liči na mene (stamena žena) i s obzirom da je devojčica već ozbiljno gazi pubertetom. Oduvek je bila nekako svoja, zrela, ekstrovertna, komunikativna, ozbiljna, znala je šta hoće i u tome istrajavala.
Marko - samo mu još pelene nedostaju da bude prava beba. Za glavu sitniji od Kaće, nezreliji, bebast, neodlučan, povučen, oprezan do besvesti, sve pet puta meri pre nego što počne da razišlja da preseče ....

Kad se slažu - funkcionišu savršeno. Kao pravi dobro uigran tim, kada se ne slažu - ne slažu se za sve pare (IMG:style_emoticons/new/icon_mrgreen.gif)
Kaća oseća svaku Markovu tugu. Ne reaguje ukoliko nije neka ozbiljna drama koja ga zaista potresa, a kad se desi da je nešto ozbiljno, nema nežnijeg bića od nje. Odmah skače da mu bude podrška.
On je njakavi drekavac koji se i dalje dere za sve emocije koje ne ume drugačije da ispolji. Voli Kaću, ponaša se kao i svaki desetogodišnji dripac, ali ako joj je učinjena neka nepravda - njega boli više nego nju ...

E zbog ovog mi je zao sto je moja cerka jedinica. Prosto bih volela da ima sa kime tugu i nepravdu da deli. Ovako...
ona to ne primecuje jer su vecina njenih drugara i drugarica jedinci, ali ja znam, ja imam sestru.

+Quote Post
veki30
post Sep 6 2016, 07:59 AM
Post #4

vodim decu u zivot

Br. poruka: 10,768
Registrovan/a: 6-April 05
Korisnik br: 100,078

Medju mojima 5 minuta, ponekad se pitam jel moguce da sam obe rodila
ne da nemaju slicnosti ni fizicki a ni ovako, sta reci kad niko od nastavnika
u 5. nije povezao ni da su sestre (IMG:style_emoticons/new/044.gif)

Jedna je visoka 160cm, punacka, pitoma, dobra, uredna, vredna,
a bebasta, nezna, maza, bira reci kojim ce se obratiti
Druga je visoka 150cm, mrsavica, dugog opakog jezika, tvrdoglava, lenja,
i prepametna i talentovana za gomilu stvari
a opet zbog lenjosti nikako na kraju ne nadmasi sestru sto je dodatno ubije
jer joj je sestra najvece merilo neuspeha.

Generalno se obozavaju, ali su trenutno u fazi da je najveca mana voleti sestru
te tako ne razgovaraju pred drugima, a uvece se scucure u sobi i sapucu kad ih niko ne vidi.
I kad ih tako vidim, sva se istopim

+Quote Post
ana36+
post Sep 6 2016, 09:17 AM
Post #5

Nisam baba ali mi bez gaca sansa slaba :)

Br. poruka: 36,195
Registrovan/a: 27-December 04
Mesto: Beverly Hills druga kuca levo
Korisnik br: 155

Imam ih 3,prevelika razlika izmedju njih (mozda je to i dobro)
Totalno su razlicite
Matea je oduvjek bila njezna,plakala za svaku stvar,jako odgovorna ali puno puta ako joj ne ide sve pusti
Marina tvrdoglava,sve drzi u sebi,jako tesko zaplace,nikad nesto ne napravi na brzinu,ona to dobro promisli
Mia,izgleda njezna ali samo izgleda.Ona zna sta hoce i za to se bori, nema teorije da je ubjedis u nesto u sta ona ne vjeruje,i za svaki cilj sto si zada ja znam da ce uspjet,i jer ona se neda,ono sto zeli to mora biti i gotovo

Jako malo hrane ima da sve 3 vole tako da je nas rucak oduvjek bio raznolik. Matea ne jede gulas sa njokima ona jede sa palentom,Mia jede njoke,Marina sa obicnim rezancima.Matea jede paradajz i parike,Marina paragajz i krastavce,Mia zelenu salatu (IMG:style_emoticons/new/044.gif)
Jedino u cemu su slicne to je da vole da se grle i maze i spavaju u tatinom i maminom krevetu (jos uvjek)

+Quote Post
oblak_u_pelenama
post Sep 6 2016, 10:33 AM
Post #6

Br. poruka: 1,082
Registrovan/a: 6-August 10
Mesto: Nbg
Korisnik br: 116,873

QUOTE(ana36+ @ Sep 6 2016, 01:17 PM) *
Jedino u cemu su slicne to je da vole da se grle i maze i spavaju u tatinom i maminom krevetu (jos uvjek)

rastopih se

Ona je introvertna, on otvoren za sve. Ona tiha, on se čuje na 200m. Vole se, ali se ona još nije pomirila sa činjenicom da nije jedinica, a on je njena senka. Kopira je, traži, gleda šta radi... kad se posvađaju sve pršti, ali su već shvatili da su u nekim situacijama tim, i vidim da su počeli da brane jedno drugo u spoljnjem svetu (IMG:style_emoticons/new/icon_biggrin.gif)

+Quote Post
Danja
post Sep 6 2016, 02:56 PM
Post #7

Br. poruka: 6,241
Registrovan/a: 13-July 06
Mesto: Helsinki
Korisnik br: 103,447

Ja imam 6 godina razlike, ali su i pored toga razlicite kao nebo i zemlja. Emilija je na mene oduvek bila, tiha, nezna, ozbiljna, pazljiva. A Julija je djavo pravi. Strasni oportunista, svaku priliku ume da preokrene po njenoj volji i u njenu korist.

Ja nemam sestru, ni dalju, zato sam uvek htela cerke i racunam da ce biti tu jedna drugoj kad porastu. Da ce kupovati odecu, deliti tajne i sl.

Ovu poruku je izmenio Danja: Sep 8 2016, 10:19 AM

+Quote Post
i jos nesto
post Sep 6 2016, 03:22 PM
Post #8

Br. poruka: 12,731
Registrovan/a: 23-August 08
Mesto: ravno do dna u zemlji tulipana
Korisnik br: 112,350

Tweety koliko god blizanaca musko-zensko znam uvek je tako. I ovo sto veki kaze za svoje znam cesce, mada znam i bliznakinje koje su bas vrslo slicne u svemu.

Moje su takodje dva sveta razlicita.
Lola opustena, socijalna i komunikativna, lezerna .... sa devizom kako cemo, lako cemo. Omiljena u drustvu, od strane nastavnika....
Monika na svoju ruku, stalno pod stresom, savesna, odgovorna, istrajna, ali uvek na distanci, ima prodornost pomalo egoisticnu, proracunata ili bi se pre reklo nije lakoverna ko Lola.
Ali sad u ovom uzrastu su ko jedno....ne znam sta je svadja bas dugo.

+Quote Post
irinik
post Sep 6 2016, 05:35 PM
Post #9

Br. poruka: 6,390
Registrovan/a: 8-November 06
Mesto: Vojvodina
Korisnik br: 105,078

Moji kao rogovi u vreci. (IMG:style_emoticons/new/happy51.gif)
Obadvojica temperamentni, brzi, prepametni, ostri na jeziku.
Damjan impulsivan, trapav, lenj za skolu i knjigu ali vredan da pravi nesto svojim rukama. Pomalo stidljiv ali preradoznao, hoce sve da zna ai ne prica puno.
Djole brz ali odgovoran, spretan, pedantan, druzeljubiv i previse, bez stidljivosti, skroz otvoren. Isto tako radoznao i velika pricalica.
Ovaj mali gnjavi velikog, veliki u pubertetu i mali ga smara i onda krecu dva jarca, ne mislim na horoskop, da se bore kao oni na brvnu. Ne popusta ni jedan.

+Quote Post
Bilja
post Sep 6 2016, 06:46 PM
Post #10

Ja sam zena na sve spremna

Br. poruka: 13,849
Registrovan/a: 25-February 06
Mesto: Mirna Bačka
Korisnik br: 100,750

Mojih dvoje nikako ne mogu zajedno.
Iako je Ivan skoro 5 god stariji, trebao bi biti pametniji, nije.
Hoby mu je nerviranje sestre, a ova mala nervcik (na mene) odmah skace u oci!
On u pubertetu, a ona u pred pubertetu, haos u kuci!
Na momente mislim kako su dva sveta, ali nisu.
Oboje su emotivci,lako zaplacu,nezni,pomalo stidljivi, a opet su snalazljivi I otvoreni za komunikaciju, druzenje.
Nekako su pokupili malo mm, malo mog I kad je fizicki izgled, gradja u pitanju I kad je emotivna strana,karakter u pitanju.
Vidi se da su nasi (IMG:style_emoticons/new/icon_biggrin.gif)

+Quote Post
ana36+
post Sep 7 2016, 04:13 AM
Post #11

QUOTE (Bilja @ Sep 6 2016, 10:46 PM) *
Mojih dvoje nikako ne mogu zajedno.
Iako je Ivan skoro 5 god stariji, trebao bi biti pametniji, nije.
Hoby mu je nerviranje sestre, a ova mala nervcik (na mene) odmah skace u oci!
On u pubertetu, a ona u pred pubertetu, haos u kuci!
Na momente mislim kako su dva sveta, ali nisu.
Oboje su emotivci,lako zaplacu,nezni,pomalo stidljivi, a opet su snalazljivi I otvoreni za komunikaciju, druzenje.
Nekako su pokupili malo mm, malo mog I kad je fizicki izgled, gradja u pitanju I kad je emotivna strana,karakter u pitanju.
Vidi se da su nasi (IMG:style_emoticons/new/icon_biggrin.gif)

Matea i Marina su 8g razlike,super se slagale dok Matea nije nekako imala 16,17g e onda je bio haos par godina.Sad Matea ima 25 a Marina 17 i su najbolje prijateljice,jako se dobro razumiju,pomazu se,idu van zajedno,ma super
Marina 17 a Mia 11 i opet u kuci haos.Mia joj ulazi u sobu bez veze,uzima joj stvari bez da pita i onda galama. Marinu naljuti kad joj Mia kaze"" a sta se nerviras bez veze,cuvaj zivce " hahahah Neki dan je Marina kukala na tel. Matei i Matea je umirala od smjeha.Marina se naljutila jer ju je Matea podsjecala kako je ona to isto sto sad Mia radi radila njoj (IMG:style_emoticons/new/happy51.gif) Marina dodje do mene i kaze,"jel mama ja nisam takva bila" samo sam je pogledala i vec je odjurila u sobu (IMG:style_emoticons/new/happy51.gif)
Danima se slazu super,a danima najveci neprijatelji (IMG:style_emoticons/new/044.gif) Ne nerviram se,mantram da ce proci (IMG:style_emoticons/new/044.gif)

+Quote Post
ana anica
post Sep 7 2016, 06:13 AM
Post #12

Br. poruka: 6,227
Registrovan/a: 24-August 06
Korisnik br: 103,954

Kod mojih je velika razlika u godinama a i potpuno su razliciti.Samo jedna situacija od juce H.krece na odbojku i uzima sama da se spakuje,ne dozvoljava MM da joj pomogne (IMG:style_emoticons/new/icon_biggrin.gif) sinak 22 godine kad bi mogao (IMG:style_emoticons/new/icon_mrgreen.gif) i sad bi trazio od MM da mu spakuje stvari za trening.

+Quote Post
kupina
post Sep 7 2016, 01:14 PM
Post #13

Br. poruka: 9,809
Registrovan/a: 22-October 09
Korisnik br: 116,000

Ja imam starije koje je dobrica, pametnica, neko ko izbegava konflikte, emotivac, postenjacina, malo apa-trapa, osetljiv.... a mladje: kobac, borac, drekavac, spretna, esteta... znaci sve suprotno.

E, sad... mala je takva da sam sa njom trista posto opustenija, ali prema njemu ostah kakva sam i bila - mama panicar.

Za njihov odnos je rano da pricam, za sad je on dobrica koji joj zasmuri na povremene ujede, stipanje, rusenje kocki i slagalica... ona se mazi samo kad ona to hoce (a to ne bas cesto) i to ga pogadja.,. i tako, kako uklopiti neznicu decaka i harambasu devojcicu ne znam jos.

+Quote Post
medolino
post Sep 8 2016, 05:07 AM
Post #14

Br. poruka: 4,145
Registrovan/a: 10-September 07
Mesto: tako blizu, a tako daleko
Korisnik br: 109,291

Jao kupina, kao da opisujes moje dvoje...Stariji sin osjetljivko, dobrica, mnogo osjetljiv, ali pricalica i lako sklapa poznanstva. Ne zna kako sa agresivcima, nije sportski tip, ne zanima ga fudbal...
Ona na prvi pogled njezna, stidljiva....ali u kuci i kad se opusti...jao...kolovodja, ne staje, energije do besvijesti, samo trci, skace, plese...prije druge godine je tacno znala sta zeli da obuce, sta ne zeli...
On ju je trpio dugo, ali sad kad je porasla, bogami dodje do zestokih okrsaja...ona mu ne da mira, on je poceo da je kulira....cesto ga dovede do suza.
A opet, znaju da se toliko maze i lijepo igraju, da hoce srce da mi pukne od srece. Sad na moru su spavali zajedno, i on kad prvi ustane, zagradi je jastucima da mu ne padne i tako.
Kako je mala razlika, ocekujem sa strepnjom pubertet u isto vrijeme, ko prezivi...

Ovu poruku je izmenio medolino: Sep 8 2016, 05:08 AM

+Quote Post
alexa7
post Sep 8 2016, 06:32 AM
Post #15

Nebo je granica...

Br. poruka: 3,133
Registrovan/a: 31-July 06
Mesto: Banja Luka
Korisnik br: 103,655

On- emotivac, ljubazan, sjajan drug, pricalica, beba bebava, kompjuteras, umjetnik, lijen za sport (ne daj Boze da se uznoji), veliko srce svima otvoreno, njezan, sve svoje bi dao.
Ona - jaka, snazna osoba, odrasla, spretna, savrsen sportas, usmjerena, klikeras, snalazljiva, dobro ce razmisliti ako ce nekome nesto dati - prvo na sebe misli.

On nju zove "zlato moje", ona njega "bratic moj", u 90% slucajeva se obozavaju. Kad se svadjaju ne treba biti blizu njih - preglasni su.

+Quote Post
suzyq
post Sep 8 2016, 03:19 PM
Post #16

Br. poruka: 10,742
Registrovan/a: 12-August 06
Korisnik br: 103,825

Mladji divnoca od deteta, nasa beba, razuman, odmeren, stidljiv, empatican, umilnog glasa, usluzan, tihi vodja, kreativan... ne moze se covek naljutiti na njega

Stariji - sasvim svoj, intenzivnog temperamenta, glasan, vodja, nepravdomrzac, matematicar, sportista

Cuvaju se, druze i paze kad su usmereni jedan na drugog, ali u kuci se retko igraju zajedno

+Quote Post
kupina
post Sep 9 2016, 03:28 AM
Post #17

Br. poruka: 9,809
Registrovan/a: 22-October 09
Korisnik br: 116,000

Da, a inace primecujem da je svuda slicna prica kad je u pitanju kombinacija stariji decak i mladja devojcica.
I to za oblacenje - D obuce sta mu das, nikad zamerki nema. Fleke, ukvasenu odecu... ne primeti dok mu ne kazem. Ova mala sada iako ne prica zna da odreaguje kad joj obucem nesto sto joj se dopada. Sepuri se po kuci i pokazuje majicu uz 'aaaaa' (IMG:style_emoticons/new/happy51.gif)

+Quote Post
ana36+
post Sep 9 2016, 04:39 AM
Post #18

QUOTE (kupina @ Sep 9 2016, 07:28 AM) *
Da, a inace primecujem da je svuda slicna prica kad je u pitanju kombinacija stariji decak i mladja devojcica.
I to za oblacenje - D obuce sta mu das, nikad zamerki nema. Fleke, ukvasenu odecu... ne primeti dok mu ne kazem. Ova mala sada iako ne prica zna da odreaguje kad joj obucem nesto sto joj se dopada. Sepuri se po kuci i pokazuje majicu uz 'aaaaa' (IMG:style_emoticons/new/happy51.gif)

(IMG:style_emoticons/new/happy51.gif) (IMG:style_emoticons/new/happy51.gif) nema sta,bice to prava djevojcica (IMG:style_emoticons/new/love32.gif)

+Quote Post
mala t...
post Sep 12 2016, 06:15 PM
Post #19

Grupa: Vise od 30 postova
Br. poruka: 104
Registrovan/a: 3-April 12
Korisnik br: 134,968

Ja se nadam da ce moji momci biti jedan za drugog.Kako su obojica realativno mali,kao i razlika medju njima.Jos se nista ne zna,voljela bi da se vole kao sto se volimo sestre i ja.Mada mislim da je posebna veze medju sekama,braca su ipak malo drugacija,mozda grijesim.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Tekstovna verzija Datum i vreme: 23rd October 2017 - 06:40 PM

Podrzite Roditelj.com!

Skinned by ViP